Z życia chorągwi

100-lecie harcerstwa w Bieszczadach

Jeżeli zakochałeś się w Bieszczadach, a wszystko zaczęło się od harcerskich obozów lub wędrówek, to ten Jubileusz jest dla Ciebie! Nawet jeśli mundur całkiem już spłowiał w szafie, „siadaj z nami, Przyjacielu, a zaśpiewamy Ci!” :)

  

W tym roku świętować będziemy niezwykły jubileusz 100-lecia harcerstwa w Bieszczadach. Od pierwszych obozów w latach 20-tych ubiegłego wieku, przez cały okres międzywojenny, Harcerską Akcję Letnią Młodzieży Starszej, Operację Bieszczady’40 (50 lat!), aż po Bieszczadzką Akcję Letnią i Polowe Zbiórki Harcerstwa Starszego – harcerze w Bieszczadach byli, są i będą! Przez dziesięciolecia obozy pod połoninami obrosły w legendy, a bieszczadzkie piosenki słynnych „WOŁOSATEK” (również świętujących swoje 50-lecie) promują region w Polsce i za granicą. W ten sposób przez Bieszczady przewinęło się ok. 70 tysięcy harcerzy w kilku pokoleniach, a niektóre stanice działają po dzień dzisiejszy. Uczestnicy obozów stali się najwierniejszą grupą turystów odwiedzających Bieszczady i dziś wracają tu z całymi rodzinami. 

 

Serdecznie zapraszamy więc na wspólny Jubileusz! Zbierz znajomych „bieszczadników” i przypomnijmy razem, że Bieszczady to miejsce wprost stworzone dla harcerskiej przygody…

 

W weekend 10-11 sierpnia 2024 w Bieszczadach czekają na Was: jubileuszowa wystawa przygotowana wspólnie z warszawskim Muzeum Harcerstwa, odsłonięcie pamiątkowej tablicy, Harcerski Jarmark i Festiwal z koncertem 50-lecia „WOŁOSATEK”, wieczór filmowy, jubileuszowe pamiątki (w tym haftowana chusta i plakietka) oraz zniżki na bieszczadzkie atrakcje! Będzie także okazja do spotkań w gronie dawnych harcerskich środowisk.

 

Regulamin i program znajdziesz: TUTAJ

 

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz: TUTAJ

 

Klauzula RODO: TUTAJ

 

Do zobaczenia w Bieszczadach! Czuwaj!

  KDSPP NIW ROHiS ZHP Akronimy kolor

Jesteśmy członkiem

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki Cookie

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany
unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.
 
Polityka plików Cookie

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych
lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

- dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, w szczególności pliki
  te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
- tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
- utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
- dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

- "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług
  wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
- "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka
  lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,
- "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies
w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione
w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu
w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym www.podkarpacka.zhp.pl z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl, a następnie wykorzystywane przez współpracujących
z serwisem reklamodawców, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.
 
Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?

     » Przeglądarka Opera
     » Przeglądarka Firefox
     » Przeglądarka Chrome
     » Przeglądarka Internet Explorer
     » Przeglądarka Safari

Z życia hufców

Z życia świetlic

Search