Z życia hufców

Harcmistrzyni Danuta Bok z Hufca Krosno odeszła na wieczną wartę

Smutek, żal, ogromna strata i pustka to słowa określające atmosferę w Hufcu Krosno. 25 września zmarła hm. Danuta Bok, Ikona krośnieńskiego harcerstwa. 

1 października harcerze, instruktorzy, a także licznie przybyli wychowankowie - byli harcerze pożegnali Druhnę Danusię. Msza św. pogrzebowa, którą odprawił kapelan hufca hm.  o. Patryk Jankiewicz to był ostatni „wspólny apel” z Druhną Danusią. W deszczu, jakby niebo też płakało po stracie wybitnej instruktorki, w asyście pocztów sztandarowych, z drużyną sztandarową hufca odprowadzono Druhnę na miejsce wiecznego spoczynku. W Mszy św. uczestniczyli członkowie komendy, ciał statutowych hufca i reprezentacje prawie wszystkich drużyn. Piękna oprawa muzyczna, w wykonaniu harcerzy, była również szczególnym podziękowaniem, bo Druhna Danusia kochała śpiew i sama pięknie śpiewała. Harcmistrzyni Danuta Bok to wyjątkowa osoba, całym sercem oddana harcerstwu. Najtrafniej życie i służbę Druhny Danusi oddadzą słowa „Długo w pamięci żyje ten, kto chociaż w części swoje życie oddaje innym”. 

W swoim 90 - letnim życiu zapisała na swojej życiowej „instruktorskiej karcie" wiele dokonań. Wolontariacko pracowała w hufcu do ostatnich dni swojego życia, była wzorem pracowitości i skarbnicą wiedzy. Wierna dewizie – kto poznał harcerstwo i jego ideały, harcerzem pozostaje całe życie. Wychowała wiele pokoleń instruktorek i instruktorów (nie zabrakło ich podczas uroczystości pogrzebowych).

W ZHP od 1966 roku, 54 lata wzorowej służby instruktorskiej, ogromne zaangażowanie w pracy z zuchami, harcerzami i instruktorami to Jej osiągnięcia, a takimi poszczycić mogą się nieliczni. Do emerytury prowadziła „zuchy”, a później społecznie pełniła w Hufcu odpowiedzialne funkcje m. in. z-cy komendanta, a nawet krótko komendanta. Do ostatnich dni swojego życia przewodniczyła Komisji Stopni Instruktorskich. Wspaniały szkoleniowiec.

W imieniu zuchów, harcerzy i instruktorów Harcmistrzynię Danusię pożegnała Komendantka Hufca hm . Elżbieta Wawrzkiewicz dziękując przede wszystkim za wszystko czego uczyła i nauczała, za wsparcie, życzliwość i bezgraniczne oddanie drugiemu człowiekowi i za piękną służbę.

Dla krośnieńskiego hufca to wielka strata, ale Druhna Danusia na zawsze pozostanie w pamięci jako niedościgniony wzór. Odeszła na wieczną wartę, ale tak jak mówią słowa - „nie umiera ten, kto trwa w pamięci innych „– na zawsze pozostanie w pamięci krośnieńskich harcerzy.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

11

12

 

 

  KDSPP NIW ROHiS ZHP Akronimy kolor

Jesteśmy członkiem

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki Cookie

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany
unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.
 
Polityka plików Cookie

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych
lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

- dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, w szczególności pliki
  te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
- tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
- utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
- dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

- "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług
  wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
- "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka
  lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,
- "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies
w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione
w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu
w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym www.podkarpacka.zhp.pl z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl, a następnie wykorzystywane przez współpracujących
z serwisem reklamodawców, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.
 
Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?

     » Przeglądarka Opera
     » Przeglądarka Firefox
     » Przeglądarka Chrome
     » Przeglądarka Internet Explorer
     » Przeglądarka Safari

Z życia hufców

Z życia świetlic

Search