Z życia hufców

START 2021/2022 w HUFCU KROSNO. HARCERSKI PIKNIK HISTORYCZNY.

25 września w Jaszczwi Hufiec Krosno zainaugurował rok harcerski 2021/2022. Była to wyjątkowa inauguracja, bo połączona z Harcerskim Piknikiem Historycznym.

 

Organizatorzy, 19 DH „ Invictus” z Jaszczwi, a przede wszystkim drużynowy hm. Piotr Lubaś , zadbali o to, aby ten dzień na długo pozostał w pamięci zuchów, harcerzy i instruktorów. Prawie 300  uczestników doświadczyło obrzędowości harcerskiej i poznało jak żyli i pracowali ludzie w przeszłości.

Po uroczystej Mszy św., odprawionej przez kapelana Hufca hm. o Patryka Jankiewicza, w asyście pocztów sztandarowych, zuchy i harcerze przemaszerowali na boisko SP.   Rozpoczęcie  uroczystości to apel uświetniony przez orkiestrę. Były podziękowania za HAL i wolontariat na hufcowej stanicy w Woli Michowej oraz odznaka „ Ofiarni w służbie” dla komendantki Hufca.

Druga część to piknik, a że dopisywała pogoda wszyscy bawili się wyśmienicie „ dotykając” historii. Na rozgrzewkę był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej z Miejsca Piastowego, a jego dopełnieniem recital piosenek harcerskich  dh. Kingi z 4 DH z Krosna.

Wszystkie stoiska przygotowane przez grupy rekonstrukcyjne ( Drużyna Grodu Horodna z Rzeszowa, Pracownia Scutum z Sanoka, GRH „ San” z Sanoka, Bractwo Rycerskie Zamku Będzin) oraz Podkarpacką Brygadę Wojsk Terytorialnych z Rzeszowa były oblegane, a ich gospodarze nie mieli czasu na nudę.

Były też inne atrakcje- zjeżdżalnia, koniki huculskie i strzelnica.

Drużyny harcerskie rywalizowały o miano najaktywniejszej. Zwyciężyła 8 DH z Krościenka Wyżnego zdobywając replikę szabli marszałka J. Piłsudskiego.              

W tym czasie zuchy prezentowały się w konkursie wiersza patriotycznego” Kto Ty jesteś ”. O dużym zainteresowaniu konkursem świadczyła liczba uczestników, bo aż 32 zuchów z 4 gromad zaprezentowało się na scenie. Zwycięzca to zuch z 11 GZ „ Laskowe Orzeszki „ z Jedlicza. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc oraz  5 wyróżnień otrzymali wartościowe nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki .  Sponsorami  nagród i upominków były : Składnica Harcerska Skaut oraz firmy SPLAST i CELL- FAST z Krosna.

Wszyscy, od najmłodszych  do najstarszych, zgodnie ocenili ten wyjątkowy Start – moc atrakcji, emocji, znowu znajome twarze, zabawa i radość, co było najlepszym podziękowaniem dla hm. Piotra Lubasia i Jego harcerzy.

242863495 4256543251081524 8135711555279151408 n

242863495 4256543251081524 8135711555279151408 n

2

 

63

7891011131417181920242822409 4254475584621624 5022812851481710780 n242875382 4256540794415103 5450653300446274832 n

  KDSPP NIW ROHiS ZHP Akronimy kolor

Jesteśmy członkiem

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki Cookie

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany
unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.
 
Polityka plików Cookie

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych
lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

- dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, w szczególności pliki
  te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
- tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
- utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
- dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

- "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług
  wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
- "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka
  lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,
- "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies
w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione
w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu
w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym www.podkarpacka.zhp.pl z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl, a następnie wykorzystywane przez współpracujących
z serwisem reklamodawców, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.
 
Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?

     » Przeglądarka Opera
     » Przeglądarka Firefox
     » Przeglądarka Chrome
     » Przeglądarka Internet Explorer
     » Przeglądarka Safari

Z życia hufców

Z życia świetlic

Search