Aktualności

Fotorelacja ze Złazu Świetlic Podwórkowych

W dniach 22-23 września  w parku papieskim w Rzeszowie odbył się Złaz Świetlic Podwórkowych.

Mimo deszczowej pogody młodzież i dzieci dopisały. Przybyło 92 świetlice.

W ramach programu Złazu można było wraz z rodzicami wziąć udział w konkurencjach, torze przeszkód, śpiewaniu. Zwiedzanie „Miasteczka Galicyjskiego” cieszyło się dużym powodzeniem. Przy studni chętnie fotografowano się ze znajomymi, na grze „Zauważ człowieka”  przybliżano znane postacie z historii np.; major Lis Kula, Emilia Plater, Aleksander Kamiński. Po zajęcia w domu tkackim dzieci wychodziły z własnoręcznie utkanymi bransoletkami, u zielarek zaś przy ciepłym naparze poznawano właściwości i zastosowanie ziół. Całość dopełniała wystawa Galicyjska, która przechodziło się z wyspecjalizowanym przewodnikiem. A dla indywidualistów na terenie „Miasteczka” znajdowały się QR code, przypisane do poszczególnych zajęć.

Po za „Miasteczkiem” szereg atrakcji – warsztatów zachęcało do wzięcia udziału w aktywności.

Między innymi; stanowisko łącznościowe i możliwość poznania historii krótkofalarstwa oraz nawiązanie łączności przez radiostację; stanowisko ekologiczne i wiedza o degradacji naszej planety oraz tor sprawnościowy z wykorzystaniem  opakowań wielokrotnego użycia – „łowienie śmieci”, stanowisko turystyka i kajakarstwo, żeglarstwo, modelarstwo czy spadochroniarstwo gdzie oprócz ciekawostek związanych z tymi dziedzinami, również warsztatowo – „na sucho”, wspinano, skakano lub  pływano.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska pożarnicze, jeździeckie, łucznicze. Ruchu drogowego. W tych miejscach dzieci i młodzież wykazywały się sprawnością fizyczna rozkładając sprzęt strażacki, napinając łuk sportowy lub dosiadając konia, pokonania rowerowego toru przeszkód. Stanowisko strzeleckie przygotowane przez II Podkarpacka Brygadę Obrony Terytorialnej prezentowało broń obecną aktualnie na wyposażeniu żołnierza. Nie tylko chłopcy byli zainteresowani tym stanowiskiem.

Uśmiechu i atrakcji nie brakowało a ciepły bigos i herbata z kuchni polowej znacząco w tym pomagały.

Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, w tym również wolontariuszom którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia Złazu Świetlic Środowiskowych.

  KDSPP NIW ROHiS ZHP Akronimy kolor

Jesteśmy członkiem

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki Cookie

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany
unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.
 
Polityka plików Cookie

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych
lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

- dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, w szczególności pliki
  te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
- tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
- utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
- dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

- "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług
  wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
- "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka
  lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,
- "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies
w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione
w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu
w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym www.podkarpacka.zhp.pl z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl, a następnie wykorzystywane przez współpracujących
z serwisem reklamodawców, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.
 
Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?

     » Przeglądarka Opera
     » Przeglądarka Firefox
     » Przeglądarka Chrome
     » Przeglądarka Internet Explorer
     » Przeglądarka Safari

Z życia hufców

Z życia świetlic