Aktualności

Promienie słońca jeszcze ciepłe

Promienie słońca jeszcze ciepłe, kolorowe liście dookoła - idealny czas na spacery i aktywność w terenie! W świetlicach podwórkowych ze względu na sprzyjającą pogodę odbyły się gry i zabawy integracyjne np.: „Jeden za wszystkich wszyscy za jednego” (Jeżowe, Nisko), zwiad po okolicy pod hasłem „Jesienny kosz obfitości” (Pilzno), międzyświetlicowa wycieczka do Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja” (Pilzno).

Wszystkie te aktywności dawały sposobność kształtowania umiejętności współżycia w grupie. Rozwijając sprawność fizyczną członkowie świetlic odbyli też liczne wycieczki m.in. na Golesz (Jasło) oraz na górę Cergową „Dumni ze swego regionu” (Dukla), uczestniczyli w rajdzie rowerowym miejscami pamięci (Basznia Dolna), w leśnych podchodach (Nowa Dęba), INO - Imprezie Na Orientację (Rzeszów) oraz próbowali swoich sił w jeździe na wrotkach „Wrotkarnia” (Tarnobrzeg).

Dodatkowo, poprzez terenowe gry symulacyjne „Umiem pomagać” (Dębica), „Co w symbolu jest ukryte?” (Handzlówka), „Co to znaczy być obowiązkowym?” (Rzeszów) dzieci kształtowały chęci osobistego rozwoju. Niezwykle sprzyjające warunki atmosferyczne umożliwiły również realizację święta pieczonego ziemniaka (Jarosław), prace terenowe z mapą (Kupno) oraz akcję sadzenia drzew (Kolbuszowa).

Udział w konkursie „ Zoo z kasztanów i żołędzi” (Brzozów),  warsztaty plastyczno-ceramiczne „Robimy jesienne lampiony” (Lubaczów), „Ziemniaki-łobuziaki” (Krowica Sama), „Złota polska jesień” (Równe) oraz organizacja przedstawień „Nasze legendy - Smok Wawelski” (Hoczew), teatru cieni „Jesień” (Białobrzegi) i teatru kukiełkowego „Warzywa smaczne i zdrowe” (Mielec) pobudzały zdolności kreatywnego i twórczego myślenia, jednocześnie rozwijając wyobraźnię uczestników projektu.

Doskonaląc umiejętność zauważania problemów i potrzeb otaczającego świata przeprowadzono akcje „Podaruj zabawkom drugie życie” (Nisko) oraz „Zapal Znicz Bohaterowi” (Kroczyna).

W chłodne i pochmurne dni podczas zajęć świetlicowych dzieci i młodzież uczestniczyły w kursie pierwszej pomocy (Rzeszów), warsztatach kulinarnych „Wiem co jem”  (Przemyśl), dniu logicznych gier i zabaw (Stubienko), zajęciach “Zachowanie przy stole szlacheckim” (Berezka), wieczornym spotkaniu przy wierszach i piosence – „Pamięć o Janie Pawle II” (Jasło), a także warsztatach „Zakładamy firmę”, podczas których uczestnicy zapoznali się z biznesowym savoir vivre oraz nauczyli podstawowych pojęć z zakresu ekonomii i codziennych finansów (Dębica).

  KDSPP NIW ROHiS ZHP Akronimy kolor

Jesteśmy członkiem

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki Cookie

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany
unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.
 
Polityka plików Cookie

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych
lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

- dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, w szczególności pliki
  te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
- tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
- utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
- dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

- "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług
  wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
- "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka
  lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,
- "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies
w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione
w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu
w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym www.podkarpacka.zhp.pl z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl, a następnie wykorzystywane przez współpracujących
z serwisem reklamodawców, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.
 
Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?

     » Przeglądarka Opera
     » Przeglądarka Firefox
     » Przeglądarka Chrome
     » Przeglądarka Internet Explorer
     » Przeglądarka Safari

Z życia hufców

Z życia świetlic