Aktualności

Nasza Niepodległa

W całej Polsce od kilku tygodni obchodzone jest 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, z tej okazji odbywały się tysiące wydarzeń, od mszy, akademii, poprzez, koncerty, wystawy aż po rekonstrukcje i happeningi. W świetlicach podwórkowych również odbywały się różne aktywności upamiętniające wydarzenia z 1918r a jednocześnie przybliżające historię. W lubaczowskich świetlicach odbył się Questing – Niepodległość na Ziemi Lubaczowskiej, rajd rowerowy miejscami pamięci narodowej, msza święta., warsztaty edukacyjne w Kresowej Osadzie zorganizowane przez Dom Spotkań z Historią z Warszawy, w których wzięły udział wszystkie świetlice. Gra terenowa na 100-lecie Niepodległości (Białe Kruki, Wilki), sadzenie Dębów Niepodległości (Odkrywcy, Płonące Iskierki) Montaż słowno–muzyczny podczas uroczystości odsłonięcia popiersia Józefa Piłsudskiego w Baszni Dolnej (Przyjaciele Zielonego Lasu, Kresowa Kraina), warsztaty plastyczne – Plakat Niepodległościowy (Tropiciele)

 

Świetlice Przemyskie włączyły się w organizacje bądź wzięły udział w takich przedsięwzięciach jak; uroczysta msza święta, odsłonięcie popiersia marszałka J. Piłsudskiego (Wodniacy, Szarotka), 100 lecie garnizonu Przemyśl, święto 5 batalionu Strzelców Podhalańskich (Szare Szeregi, Szarotka, Watra), Piknik patriotyczny, capstrzyk połączony z apelem poległych, niesienie 100 metrowej flagi na defiladzie miejskiej to przedsięwzięcia, w których wzięły udział wszystkie świetlice. Wieczornica w zespole szkół w Grochowcach (Szarotka)

Środowisko Tarnobrzeskie w ramach uczczenia jubileuszu zorganizowało ognisko patriotyczne ze śpiewem pieśni niepodległościowych. Msza święta, odsłonięcie tablicy pamiątkowej i pomnika majora Gryczmana (świetlice z Nowej Dęby)

W powiecie Niżańskim wszystkie świetlice podwórkowe wzięły udział w grze podczas której sprzątali groby i pomniki bohaterów, rozdawali ulotki przygotowane przez IPN o bohaterach. W dniu 11 listopada wzięli udział w mszy świętej i uroczystościach zgodnie z scenariuszem miejskim.

Pilzno i Dębica w ramach swojego środowiska zorganizowała „Spacer z Legionistami” przemarsz ulicą Legionów śpiewając piosenki patriotyczne  (Zielone Żabki), uroczystość związana z odsłonięciem tablic legionistów upamiętniających mieszkańców Pilzna - żołnierzy Legionów Polski, najmłodsi zapoznawali się z historią i wykonywali godła Polski w ramach zdobywania sprawności Biały Orzeł, sprzątanie cmentarza wojennego i oddanie hołdu poległym żołnierzom,  happening historyczno-artystyczny pt. Wymarsz Legionistów (inscenizacja związana z wymarszem legionistów z Pilzna 12.09.1914r. Świetlice pilźnieńskie wysłały tez kartki do Powstańca. Praca z wystawą Rówieśnik Niepodległej, spacer z historią czyli odszukanie w Pilznie miejsc związanymi z odzyskaniem niepodległości, udział we mszy za ojczyznę, złożenie kwiatów pod pomnikiem, wspólne śpiewanie hymnu (wszystkie świetlice), udział w grze Honor Ważniejszy niż Życie - upamiętniającej legionistę St. Króla-Kaszubskiego (Zielona Jedynka) gra „Historia bez Stresu” (Zielona Jedynka), zdobywanie sprawności Młody Obywatel, Dla Ciebie Polsko, udział w Drodze Krzyżowej dla Niepodległej (Zielone Żabki, Zielona Jedynka), zwiedzanie wystawy Całemu Narodowi Nieśmy Rozkucie Kajdan - Mieszkańcy Ziemi Pilźnieńskiej w Okresie I Wojny Światowej. (Ślad, Improwizacja, Skała), gra miejska Poznaj Historię Okolicę - zapoznanie się z historią Dębicy i najwybitniejszymi postaciami ( Improwizacja, Nieprzemakalni, Ślad, Skała), plakat "Przejawy patriotyzmu w naszej okolicy" (wszystkie świetlice), udział w grze miejskiej „Nasza droga do niepodległości” (wszystkie świetlice) między świetlicowa wieczornica o niepodległości - prezentacja przygotowanych plakatów, projekcja filmu, przemarsz z dużą flagą z Rynku ulicami miasta do kościoła św. Jadwigi-msza za ojczyznę, miejski bieg niepodległości.

Jasło także przeprowadziło szereg uroczystości …

Każde miasto na własny sposób celebrowało odzyskanie niepodległości.

 

 

 

 

 

  KDSPP NIW ROHiS ZHP Akronimy kolor

Jesteśmy członkiem

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki Cookie

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany
unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.
 
Polityka plików Cookie

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych
lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

- dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, w szczególności pliki
  te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
- tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
- utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
- dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

- "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług
  wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
- "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka
  lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,
- "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies
w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione
w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu
w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym www.podkarpacka.zhp.pl z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl, a następnie wykorzystywane przez współpracujących
z serwisem reklamodawców, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.
 
Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?

     » Przeglądarka Opera
     » Przeglądarka Firefox
     » Przeglądarka Chrome
     » Przeglądarka Internet Explorer
     » Przeglądarka Safari

Z życia hufców

Z życia świetlic