Aktualności

Aktywności lubaczowskich świetlic podwórkowych

Miesiąc marzec obfituje w ciekawe wydarzenia, nacechowane pozytywną wiosenną energią, budzi wśród dzieci i młodzieży wyjątkową radość oraz motywację do działania.

W świetlicach realizowano wiele aktywności, dzięki którym nasi podopieczni rozwijali kompetencje z zakresu przedsiębiorczości i inicjatywności, a także kompetencje społeczno-obywatelskie. Pod czujnym okiem wychowawców uczestnicy projektu mieli możliwość w sposób bezpieczny i aktywny spędzić miło czas w gronie przyjaciół realizując swoje zainteresowania i pasje. W pierwszym tygodniu marca dzieci i młodzież brały udział w warsztatach kulinarnych, których motywem przewodnim było świadome i zdrowe odżywianie. Przygotowanie zdrowych przekąsek było świetną okazją do wyrabiania prawidłowych nawyków higieniczno-kulturalnych oraz kształtowania czynnej postawy w zapobieganiu chorobom. Chcąc uczcić Dzień Kobiet a tym samym wszystkie ważne kobiety w naszym życiu, dzieci wraz z opiekunami i wychowawcami wykonywały piękne laurki dla swoich mam, babć i sióstr. Wysłuchały również opowiadań o znanych, ważnych i bohaterskich polskich kobietach, które warto naśladować. W panelu dyskusyjnym na temat kobiet, które pełnią ważne funkcje społeczne i zawodowe w środowisku, dzieci wyrabiały umiejętności komunikatywnego wypowiadania się. Ciekawą formą zajęć z tematyki „Stop Agresji” była inscenizacja rozprawy sądowej. Dzieci i młodzież wcieliły się w postaci z sali rozpraw. Role sędziego, prokuratora, adwokata, oskarżonego i poszkodowanego wywoływały wiele emocji, pozwoliły kształtować umiejętności podejmowania decyzji, dokonywania własnych wyborów i przewidywania ich skutków. Taka forma zajęć miała na celu ograniczanie zachowań agresywnych i przemocy. Wiosna to piękna pora roku, która wszystkim kojarzy się z przyrodą budzącą się do życia. By ją przywołać, dzieci i młodzież wspólnie wykonały kolorowe Marzanny. Zgodnie z tradycją w dniu 21 marca wyruszyliśmy nad pobliską rzekę, by w sposób symboliczny pożegnać zimę, ucząc tym samym poszanowania zwyczaju i ciągłości kulturowej oraz budowanie poczucia sprawstwa.
Wiosennym akcentem zajęć świetlicowych były warsztaty „Z Panną Nutką”, które były okazją do wzajemnej integracji oraz prezentacji własnych mocnych stron. W ten to sposób pozytywna, wiosenna energia wpływa na działania w Świetlicach Podwórkowych owocując w ciekawe pomysły i nowe działania.
Wychowawcy ze Świetlic Podwórkowych w Lubaczowskim

 

  KDSPP NIW ROHiS ZHP Akronimy kolor

Jesteśmy członkiem

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki Cookie

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany
unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.
 
Polityka plików Cookie

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych
lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

- dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, w szczególności pliki
  te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
- tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
- utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
- dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

- "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług
  wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
- pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
- "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka
  lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,
- "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies
w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione
w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu
w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym www.podkarpacka.zhp.pl z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.podkarpacka.zhp.pl, a następnie wykorzystywane przez współpracujących
z serwisem reklamodawców, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.
 
Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?

     » Przeglądarka Opera
     » Przeglądarka Firefox
     » Przeglądarka Chrome
     » Przeglądarka Internet Explorer
     » Przeglądarka Safari

Z życia hufców

Z życia świetlic